Vuoden valmentajat

Ville Hiltunen: Ihmisläheinen valmentaja, joka usean joukkueen taustalla määrätietoisesti, harjoitukset hyvin suunnitellen kasvattaa nuoria urheilijoitamme.

Juha Parkkinen: Arvokasvatuksen ammattilainen. Valmentaa ja ennenkaikkea kasvattaa kysymällä ja rohkaisemalla ajatteluun sekä pohdintaan ja mielipiteen ilmaisuun.

Vuoden seuratyöntekijä

Sami Ahonen: Hoitaa joukkueen tausta-asiat esimerkillisesti toimiston suuntaan. Huolehtii hienosti haastajajoukkueen joukkueenjohtajana yhteistyössä valmentajien kanssa ikäluokkakokonaisuudesta kilvasta haastajiin ja piirisarjan peli-iltoihin asti.

 

JJK Juhla 23.1.2015

JJK Juhla 23.1.2015

Palkitut pelaajat joukkueittain

JJK-08

Kehittynein pelaaja: Samuel Kähäri
Fair Play pelaaja: Alber Selcuk
Taitopelaaja: Juho Sukonen

JJK-07

Kehittynein pelaaja: Joonatan Laakso
Fair Play pelaaja: Vilho Viren
Taitopelaaja: Eevertti Kokkonen

JJK-06

Kehittynein pelaaja: Otso Järvenpää
Fair Play pelaaja: Miska Kangasmetsä
Taitopelaaja: Onni Aspfors

JJK-05

Kehittynein pelaaja: Elias Kokko
Fair Play pelaaja: Arttu Leivonen
Taitopelaaja: Hugo Halonen

JJK-05 Red

Kehittynein pelaaja: Veeti Pankkonen
Fair Play pelaaja: Moussa Cisse
Taitopelaaja: Oskari Tikkinen

JJK-04

Kehittynein pelaaja: Ilari Mustonen
Fair Play pelaaja: Benjamin Montola
Taitopelaaja: Lasse Koittola

JJK-04 Red

Kehittynein pelaaja: Aapo Pellinen
Fair Play pelaaja: Ukko Laurikainen
Taitopelaaja: Elias Jukkala

JJK-03

Kehittynein pelaaja: Elmo Hintsa
Fair Play pelaaja: Teemu Korhonen
Taitopelaaja: Matias Sydänmaa

JJK-03 Red

Kehittynein pelaaja: Sasu Mutila
Fair Play pelaaja: Niklas Nevala
Taitopelaaja: Niilo Salminen

JJK-01-05 Villiketut

Kehittynein pelaaja: Niilo Karvo
Fair Play pelaaja: Konsta Kauppinen, Daniel Leppänen
Taitopelaaja: Juho Korhonen

JJK-02

Kehittynein pelaaja: Antto Mikkonen
Fair Play pelaaja: Jere Kansanaho
Taitopelaaja: Maxime Nzeza

JJK-02 Red

Kehittynein pelaaja: Ville Heino
Fair Play pelaaja: Sampo Ruotanen
Taitopelaaja: Tijan Njie

JJK-01

Kehittynein pelaaja: Eemil Vauhkonen
Fair Play pelaaja: Onni Oinonen
Taitopelaaja: Lauri Seilonen

JJK-01 Red

Kehittynein pelaaja: Otto Autio
Fair Play pelaaja: Anton Lönnqvist
Taitopelaaja: Ferat Koldas

JJK-00

Kehittynein pelaaja: Eerik Kiraly
Fair Play pelaaja: Akseli Aarnu
Taitopelaaja: Oskari Sallinen

JJK-00 Red

Kehittynein pelaaja: Kuura Jänkälä
Fair Play pelaaja: Joel Vääräniemi
Taitopelaaja: Lauri Pollari

JJK-99 Blue

Kehittynein pelaaja: Niko Vainikainen
Fair Play pelaaja: Miska Jurvanen
Taitopelaaja: Miska Palokangas

JJK-99 Red

Kehittynein pelaaja: Johannes Arial
Fair Play pelaaja: Roni Lehtonen
Taitopelaaja: Aleksi Viitala

JJK-99

Kehittynein pelaaja: Pyry Friman
Fair Play pelaaja: Juuso Kirkinen
Taitopelaaja: Elias Kähärä

 

Taitokisasuoritukset

Palloliiton Keski-Suomen piirin taitokisoissa vuonna 2014 saavutetut merkkisuoritukset

Kultainen merkki (13 kpl)

  • 06 ikäluokka: Aspfors Onni, Järvenpää Otso, Lundell Miska, Sumanen Otto, Tuomala Harri, Ylönen Atte
  • 05 ikäluokka: Halonen Hugo, Kinnunen Jiri
  • 04 ikäluokka: Koivula Hugo, Kärkkäinen Henrik, Piirala Paavo
  • 02 ikäluokka: Kosonen Hugo, Peltonen Joonas

Hopeinen merkki (30 kpl)

  • 06 ikäluokka: Hiltunen Mico, Jämsä Atte, Kangasmetsä Miska, Kärkkäinen Matias, Pietiläinen Joonas, Tikkala Jerry
  • 05 ikäluokka: Lehtinen Reko, Leivonen Arttu, Rinne Aukusti, Rönkä Joona, Saarela Joona, Silvennoinen Veli, Tiilikainen Elmeri
  • 04 ikäluokka: Janhunen Veikko, Koivisto Tuomas, Koskinen Oliver, Montonen Benjamin, Mustalahti Niklas, Mustonen Ilari, Peltonen Juuso, Saarelainen Samu, Salo Roope, Tuomala Vili-Eeti
  • 03 ikäluokka: Lundell Miro, Sydänmaa Matias
  • 02 ikäluokka: Nzeza Maxime
  • 01 ikäluokka: Halttunen Kasper, Oinonen Onni, Sallinen Oskari, Vehkonen Väinö

Pronssinen merkki (27 kpl)

  • 06 ikäluokka: Heiskanen Kimi, Pasoja Joel
  • 05 ikäluokka: Backman Mikael, Joutsenvirta Jasper, Niskala Oskari, Pankkonen Veeti, Schemeikka Aaron
  • 04 ikäluokka: Hiltunen Kristian, Juntunen Jaakkima, Knoll Santeri, Laine Aarni, Salminen Miklas, Schuurman Leo
  • 03 ikäluokka: Salminen Niilo
  • 02 ikäluokka: Aalto Vertti, Jänkälä Aarni, Järvinen Eeli, Kansanaho Jere, Nykänen Johannes, Paananen Lauri, Pirttinen Niilo, Raiskinmäki Eetu-Sameli
  • 01 ikäluokka: Ervasti Rasmus, Koldas Ferat, Korolainen Janne, Ludwig Leif, Punna Viljami