JJK Juhla 23.1.2015 kokosi Sepän lukion salin täyteen junioreita, toimihenkilöitä, seuran jäseniä sekä pelaajien vanhempia. Juhlassa tehtiin pikainen katsaus menneeseen kauteen ja suunnattiin katsetta tulevaan. JJK perheen miesten edustusjoukkueesta mukana olleet pelaajat toivat hyvää tuulta iloisten tervehdysten lisäksi yllätysarpajaisilla.

Juhlassa palkittiin joukkueittain kaudelta 2014 Kehittynein pelaaja, Fair Play pelaaja ja Taitopelaaja. Merkkisuoritukseen Palloliiton Keski-Suomen piirin taitokisoissa yltäneet pelaajat saivat taitomerkkinsä. Lisäksi palkittiin vuoden valmentajina Ville Hiltunen ja Juha Parkkinen sekä vuoden seuratyöntekijänä Sami Ahonen. Kaikkien juhlassa palkittujen nimet löytyvät seuran nettisivuilta kohdasta http://juniorit.jjk.fi/seura/yleista-toiminnasta/jjk-juhlassa-23-1-2015-kaudelta-2014-palkittuja/.

Kiitokset kaikille – suunnataan tulevaan yhtä hyvillä mielin!

 JJK-Juhlan 2015 arpavoittajat