JJK Junioreiden juhla keräsi Paviljonkiin satapäisen yleisön
18.1.2019 10:06 Uutiset / Pääsivusto

JJK Juniorit järjesti jo perinteeksi muodostuneen juhlansa Jyväskylän Paviljongissa.

Juhlassa edustettuina olivat seuran kaikki juniori-ikäluokat, miesten edustusjoukkue sekä iso joukko pelaajien vanhempia, tukijoita sekä muita kettuperheen jäseniä. Tapahtumassa muisteltiin mennyttä kautta ja palkittiin ansioituneita toimijoita ja pelaajia.

Vuoden junioripelaajana palkittiin 03-syntynyt Emanuel Patut, joka on raivannut tiensä poikamaajoukkuerinkiin. Vuoden korttelivalmentajan kunnianosoituksen saivat Vertti Lepo ja Juho Luoma. Vuoden lasten valmentajana palkittiin 2010-syntyneiden ikäkausijoukkueen valmentaja Jyrki Saarela. Saarela on aiemmin toiminut seuran 05-ikäluokan parissa. Vuoden juniorivalmentajan tunnustuksen sai seuran nykyinen talenttivalmentaja Janne Korhonen. Korhonen luotsasi aiemmin seuran 03-ikäluokkaa. Vuoden seuratoimija -palkinto meni JJK 05-joukkueelle tunnustuksena hienosti järjestetystä ikäluokan SPL-lopputurnauksesta.

Tunnelma juhlassa oli lämmin ja seurahenki käsin kosketettavissa. Henkeä nostattivat entisestään joukkueiden luomat videotervehdykset ja kuvakollaasit menneeltä kaudelta. Juhlapuheissa kiiteltiin pelaajia ja toimijoita laadukkaasta arkityöstä juniorijalkapallon parissa sekä nostettiin esiin pyrkimys tulla entistä paremmaksi.
   
Lisää uutisia
JJK Juniorit ry
«  Kesäkuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Kategoriat