JJK jun. toimisto kesällä! JJK juniorit toivottaa Ukrainasta saapuvat tervetulleiksi!
JJK Juniorit ryJulkaistu: 25.01.2022 09.13

JJK jun. toimisto kesällä! JJK juniorit toivottaa Ukrainasta saapuvat tervetulleiksi!

13.6.2022

JJK juniorien toimisto kesä- heinäkuussa

Seuran toimisto on suljettu vko:t 26-30. Olemme paikalla tarvittaessa. Sovi tulostasi ennakkoon.
seuran vastuuhenkilöt kesän aikana:
vko 25 Mikko Manninen
vko 26-27 Ari Laiho
vko 28 Mikko Manninen
Vko 29 Ei paikalla olijoita. Hätätapauksissa pj, Olli Hytönen
Vko 30 Mikko Manninen
vko 31=> Ari Laiho
Toimistopäällikkö Sari Manninen lomalla vkot 26-30
yhteystiedot

16.5.2022

Valtakunnalliset sarjat ovat hyvässä vauhdissa. Alla olevista linkeistä voit tarkistaa tulokset ja sarjatilanteet.
U17 SM-karsintasarja
U17 ykkönen
U15 Liiga pohjoinen
U14 Liiga Pohjoinen
U13 Liiga Pohjoinen

22.3.2022

JJK jun. toivottaa Suomeen saapuvat Ukrainalaiset tervetulleiksi seuran toimintaan.

Українці, які опинилися у Фінляндії запрошуються до участі у фінських футбольних заходах!
У Фінляндії, дитячий і юнацький футбол організований таким чином, що всі грають у клубних командах відповідно вікової групи.
Зазвичай, особливо молодші діти, можуть прийти і брати участь у тренуванні клубних команд у будь який час. Неважливо, звідки гравець і попередній футбольний досвід! Навіть у старших вікових групах варто хоча б запитати о можливості долучитися до клубних команд.
Навіть якщо ви не володієте фінською або англійською мовами, будь ласка, зв'яжіться з клубами. На полі можна справитися навіть не розуміючи мови, футбол – це мова, яка єднає всіх. Ось список фінських футбольних клубів, які самі повідомили, що прийматимуть багато українських вимушених переселенців >>
Пам'ятайте, навіть якщо клуби поруч з вами не додали себе в список, все одно варто дізнатися про клуби і зв'язатися з ними. Клуби можуть залучити гравців, або іншим чином допомогти почати займатися футболом у Фінляндії.
Офіційна реєстрація гравця вимагає оформлення документів, але на початку турбуватися про це не варто, за потребою клуби допоможуть з оформленням.
Сподіваємося, що футбол дозволить нам підтримати українців у скрутній ситуації
- Футбольна асоціація Фінляндії

Suomessa olevat ukrainalaiset ovat tervetulleita mukaan JJK juniorien jalkapallotoimintaan! Lisätietoa / more information ( suomeksi / in english) Ari Laiho p. 0451378521

8.3.2022


JJK juniorien, JyPK:n JA FCV:n kortteliliiga on nyt K kortteliliiga! Kesän kortteliliigan pääyhteistyökumppanina on K-ryhmä ja paikalliset kauppiaat. JJK juniorit kiittää tuesta Lasten liikuttamiselle. K kortteliliigan iilmoittautuminen on avattu sivulla kortteliliiga.fi

4.2.2022

Tervetuloa mukaan laatuturnaukseen! Uuden 18.-19.6. pelattavan Harjuturnauksen järjestää Jyväskylän Pallokerho yhteistyökumppaneinaan JJK juniorit ja Jyväskylän kaupunki. JJK junioreiden joukkueet ovat mukana kaikissa sarjoissa ja toivottavat kaikki joukkueet ympäri Suomen tervetulleiksi Jyväskylään! - TURNAUS PERUTTU!

18.1.2022
JJK junioreiden ja kuuden muun keskisuomalaisen seuran yhteinen hakemus kahden vuoden tuen valmennusosaamisen kehittäjän palkkakustannuksiin. Päähakijana ja hankkeen emoseurana toimii JJK juniorit ja muut mukana hankkeessa ovat seurat ovat: JIlves, KeuPa, Team-LKP, MuurY, FCV, ja JyPK.
Valmennusosaamisen kehittäjät ovat merkittävässä roolissa SPL:n tavoitteessa kouluttaa osaavia valmentajia kaikille lapsille.
Valmennusosaamisen kehittäjänä toimii seuraavan kahden vuoden ajan JJK:n seuraväelle tuttu junioripäällikkönä useamman vuoden toiminut Ossi Kaski. Ossi jatkaa JJK junioreissa osana VOK-tehtävää nuorimpien F7 ja F8 ikäluokkien ikäluokkavastaavana ja organisoi edelleen JJK junioreiden koulu- ja päiväkotiyhteistyötä sekä perhefutistoimintaa.