Tervetuloa mukaan JJK:n joukkueiden toimintaan !
Julkaistu: 19.08.2019 00.00

Tervetuloa mukaan JJK:n joukkueiden toimintaan !

JJK juniorit on johtava lasten ja nuorten jalkapalloseura Keski-Suomessa. Liikuttamme noin tuhatta lasta vuosittain.

Toivotamme uudet harrastajat tervetulleiksi mukaan joukkueiden toimintaan tai kerran viikossa kokoontuviin muihin ryhmiin syksyllä alkavalle uudelle toimintakaudelle.

2010-2003 syntyneiden green-joukkueet (neljä joukkuetta: 03/04, 05/06, 07/08 ja 09/10 -syntyneet) harjoittelevat ympäri vuoden kaksi kertaa viikossa. Näissä joukkueissa toiminnan keskiössä on liikunta- ja lajitaitojen harjoittelun ohella yhdessä kaverien kanssa toimiminen sekä harjoittelun ja pelaamisen ilo. Lisäksi green-joukkueissa harrastaminen jättää tilaa enemmän myös muille harrastuksille ja yhdessä toimiminen ajaa kilpailun yli mennen tullen. Samanikäisten Ikäkausijoukkueissa harjoitusmäärät ovat suuremmat ja iän karttuessa niissä myös kilpailullisuus lisääntyy.
Yhteydenotot: 03/04 synt. Antti Myllys, antti.myllys@gmail.com. 05/06 synt. Jonna Nykky, jonna.nykky@gmail.com. 07/08 ja 09/10 synt. Patrik Färm, patrik.farm@jjk.fi

2013 syntyneiden uusi ikäkausijoukkue JJK 13 aloittaa toimintansa syksyllä. JJK 13 harjoittelee läpi vuoden kaksi kertaa viikossa. Pelaajakehityksessä painottuu vahvasti yksilön motoristen ja lajitaidollisten perusvalmiuksien harjoittelu.
Talvikaudella 2019-20 harjoituspäivät ovat tiistai ja perjantai.
ilmoittautuminen mukaan ja lisätiedot sähköpostilla: patrik.farm@jjk.fi

2011 ja 12 syntyneet: JJK 12 ja JJK 11 harjoittelevat ja pelaavat ympäri vuoden 2-3 kertaa viikossa. Lisäksi joukkueiden pelaajat voivat osallistua halutessaan seuran tarjoamaan lisäharjoitukseen kerran viikossa. Pelaajakehityksessä painottuu edelleen monipuolisesti yksilön liikunnallisten ja lajitaidollisten perusvalmiuksien harjoittelu. Lisätiedot: JJK-11 Sanna Paasu, sanna.paasu@gmail.com. JJK-12 Maiju Tiittanen. maiju.tiittanen@touhula.fi.


2011-2014 syntyneeet voivat jatkaa kortteliliigaa kerran viikossa liikuntasaleissa pidettävissä talvikortteliharjoituksissa. Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan: https://juniorit.jjk.fi/uutiset/106857/talvikortteli

Koko perheen jalkapalloharrastus perhefutis sopii erinomaisesti 2-4 vuotiaille liikkujille ja jalkapalloilijanaluille: https://juniorit.jjk.fi/uutiset/104447/perhefutis

Kouluikäisille JJK tuottaa yhteistyössä koulujen kanssa maksuttomia iltapäiväkerhoja useammalla koululla. Tutustu tarjontaan tästä: https://juniorit.jjk.fi/uutiset/104521/kerhotoiminta

Teemme läheistä yhteistyötä JyPK:n kanssa. Tyttöjen joukkueet ja talvikortteliin ilmoittautuminen: jypk.fi.
Koulujen kerhoissa mukana sekä tytöt että pojat (tarkista myös JyPK:n kerhotarjonta seuran sivuilta)

Ohjaus ja valmennustehtävistä kiinnostuneille aikuisille lisätietoa: https://juniorit.jjk.fi/seura/110933/mukaan-toimintaan
Seuran uusimmat